top of page

BIO

Jmenuji se David Vacl, jsem lektorem jógy a snažím se ji také žít. Jóga mě potkala po vysoké škole, kdy mě trklo, že chci fungovat a být odpovědný sám za sebe. Věnuji se jak její praxi, tak neustálému studiu. Popisují mě jako radostné dítě plné energie, smíchu, vtipu a hravosti doplněné moudrostí dospělého muže. A asi takové budou i mé lekce, které vedu v Kroměříži od roku 2017.

 

Mojí doménou je Hatha jóga, kterou vedu v tradičním disciplinovaném indickém stylu, jemuž jsem byl učen, a s respektem k Hatha jógovým principům a postupům praxe. Dříve jsem vedl lekce typu Power jóga, Jin jóga, dokonce i Energy jóga :) Ovšem jak člověk proplouvá životem a odsekává, co tam již nepatří, tak i já jsem se našel a zůstal u Hatha jógy, ke které jsem přidal lekci Jógy za ásanovou praxí, kde dýcháme, zpíváme, skáčeme a meditujeme, prostě vše kromě fyzických pozic. Tyhle dva koncepty mi aktuálně dávají smysl. Ostatní, i vývojem osobní praxe, šlo stranou.

Mimo veřejné hodiny jógy ve studiu se můžeme potkat i na soukromých lekcích, které tvoří převážnou část mého jógového diáře. Tahle forma zdá se být oblíbená, jelikož dovoluje individuální přístup šitý na míru klientům. A přiznám se, že i já je mám rád, menší skupinky o max 3 lidech, kteří preferují stejně jako já jógovou disciplínu a dlouhodobost. Dále poskytuji i lekce pro zaměstnance organizací a firem.

 

Za svého učitele jsem si zvolil Acharyu Yogeshe, který studoval jógu v jedné z nejstarších indických škol Kaivalyadhama v Lonavale, která následuje principy tradiční Patanjaliho Aštánga jógy. Yogesh studuje a předává vědomosti založené na učení Patanjaliho, Osha, Buddhy, Gurdjeffa, Shankaracharyi a mnoho dalších. Jeho učitelem byl Swami Brahma Vedant Ji, který měl ašrám v Gujaratu, kde se Yogesh rovněž narodil (Rajkot, Gujarat). 

Acharya Yogesh

Acharya Yogesh

Swami Brahma Vedant Ji

Swami Brahma Vedant Ji

S Yogeshem jsem se potkal v ašrámu na svém lektorském kurzu v Indii, v roce 2017, když jsem si po několika letech praxe řekl, že tohle mě baví a odjel jsem se uzavřít studiu. Od té doby jsme v neustálém kontaktu. V uvedené škole jsem pár let po jejím absolvování působil 2x i jako lektor. Společně s Yogeshem pořádáme workshopy také v České republice. Osobně pak pořádám víkendové pobyty v ČR, čas od času také  dvoutýdenní retreaty v zahraničí.

Kromě tradičních lekcí ve studiu jsem svou lásku k józe a sportu spojil s kamarádem v jeden funkční projekt Yoga for Hockey. Projekt se zaměřuje na doplnění tréninku pro hokejisty, s nimiž mám již několikaletou praxi v rámci letních příprav. 

IMG_0506_edited.jpg

VEŘEJNÉ HODINY  /  REZERVACE

ÚTERÝ

ÚTERÝ

NEDĚLE

17:15      Hatha jóga

18:30    Jóga za ásanovou praxí

09:00   Hatha + pranayama (90min)

Lekce probíhají ve studiu VeruYoga, Komenského náměstí 435, 767 01 Kroměříž.  Pro rezervaci je třeba se přihlásit přes rozvrh. Soukromá lekce či dárkový poukaz po domluvě.

About
Kontakt
bottom of page